لیموناد خانگی + 4 دستور تهیه لیموناد آسان

انواع لیموناد:

توت فرنگی

لیموناد لیمو ترش ، تند و توت فرنگی های شیرین بهترین ترکیب تابستانی را می سازند. این دستور لیموترش توت فرنگی خانگی را امتحان کنید و خودتان نتیجه را ببینید!
مواد لازم:

موارد زیر برای تهیه یک پارچ لیموناد می باشد.

طرز تهیه:

در ظرفی که آب آن در حال جوش است شکر را اضافه کنید تا در آب کاملا حل شود.
سپس آب لیمو تازه را اضافه کنید و این ظرف را از روی حرارت بردارید تا خنک شود.
نصف فنجان از توت فرنگی ها را له کنید (می توانید از مخلوط کن استفاده کنید) سپس آن را از صافی رد کنید تا به پوره توت فرنگی تبدیل شود. نصف دیگر را برای تزئین بگذارید.
این پوره توت فرنگی و آب لیمویی که با آب و شکر ترکیب کرده بودید را در پارچی بریزید و خوب هم بزنید و در یخچال قرار دهید تا خنک شود.
هنگام سرو کردن این نوشیدنی را داخل لیوان بریزید و تکه های یخ به آن اضافه کنید.
برای تزئین می توانید از باقی توت فرنگی ها استفاده کنید. به این صورت که هر توت فرنگی را به دو قسمت تقسیم کنید و تعدادی از آنها را داخل هر لیوان بریزید.

پرتقال

برای تهیه لیموناد پرتقال، ابتدا باید در یک ماهی تابه بزرگ، شکر و ½-۲ فنجان آب را بجوشانید و بعد از خنک شدن، مابقی مواد را به آن اضافه نمایید و روی مواد را بپوشانید و بمدت 1 ساعت داخل یخچال قرار دهید برای سرو لیموناد پرتقال میتوانید در هر لیوان برشی از میوه ها را در آن قرار دهید، و سرو نمایید.

ارزش مواد غذایی لیموناد پرتقال:

۱فنجان لیموناد پرتقال دارای ۱۳۶ کالری، صفر کلسترول و چربی و پروتئین، ۱ میلی گرم سدیم و ۳۵ گرم کربوهیدرات می باشد.

آناناس

ابتدا شکر و یک فنجان آب را درون قابلمه سایز متوسط ریخته و روی شعله گاز قرار دهید. حدود 7 تا 10 دقیقه بگذارید روی گاز بماند و هم بزنید تا شکر حل شود و تبدیل به شربت شود. شربت را از روی شعله گاز برداشته و حدود 5-7 دقیقه کنار بگذارید تا خنک شود.

آب لیموی تازه و آب اناناس و شربتی را که در مرحله ی قبل آماده کرده بودید را درون پارچ ریخته و هم بزنید تا با هم مخلوط شوند. سپس 5 فنجان آب به آن ها اضافه کرده و مجددا هم بزنید.

پارچ محتوی لیموناد آناناس را در یخچال قرار دهید تا خنک شود. پس از خنک شدن در لیوان ریخته و داخل آن یخ بیندازید. با برش های لیمو و یا آناناس تزیین کرده و در روزهای گرم تابستان نوش جان کنید.

لیموناد هلو

ابتدا پوست لیمو را رنده کنید و آب لیمو ترش را بگیرید. هلو‌ها را پوست بگیرید و آنها را خرد کنید. داخل یک ظرف مناسب هلو، پوست لیمو، شکر و آب را بریزید و آن را روی حرارت ملایم قرار دهید.
در طول مدت زمان پخت، لازم است هلوها را کاملا له کنید، می‌توانید از چنگال یا همزن کمک بگیرید. بعد از اینکه مخلوط شما کاملا یکدست و غلیظ شد، آن را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید تا کاملا سرد شود. در مرحله آخر آن را از یک صافی عبور دهید، بعد از خنک شدن آب لیموی تازه را اضافه کنید.
یک لیوان بزرگ بردارید و نصف آن را با شربت لیموناد هلو پرکنید، سپس به آن آب و یخ اضافه کنید. شما می‌توانید لیموناد خود را با برش‌های لیمو و نعنا تزئین کنید.

در این مقاله سعی کردیم شما را با آموزش انواع لیموناد آشنا کنیم امیدوارم با استفاده از این لیموناد های خوشمزه اوقات خوشی را کنار خانواده خود سپری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید